Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3700 kronorsklassen. Fälgen heter R15 Satin Black Bronze och den tillverkas av R-series. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". R-series R15 Satin Black Bronze fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Inpressningsdjupet för R-series R15 Satin Black Bronze är 42 mm. Centrumhålet är 63.4 mm stort. En uppsättning R-series R15 Satin Black Bronze kan bli din för endast 3604 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 604 kr | Besök BytHjul |
| Märke | R-series |
|---|---|
| Modell | R15 Satin Black Bronze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. R-series R15 Satin Black Bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. R-series R15 Satin Black Bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
R-series R15 Satin Black Bronze, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. R-series R15 Satin Black Bronze är 21" och har en bultcirkel på 5/112.