Med ett pris på 1470 kronor är Racer Wave Light Black Machined Face ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Racer Wave Light Black Machined Face är 4/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Wave Light Black Machined Face är 40 mm. Centrumhålet är 60.1 mm stort. Du hittar mer information om Racer Wave Light Black Machined Face genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
1 470 kr | Besök BytHjul |
Märke | Racer |
---|---|
Modell | Wave Light Black Machined Face |
Diameter | 16" |
Fälgbredd | 6.5" |
Antal bultar | 4 |
Cirkeldiameter | 100 |
Bultcirkel | 4/100 |
Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
Navhål | 60.1 mm |
16"-fälg från Racer av modellen Wave Light Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/100, bredden 16" och ET-måttet 38 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Racer Wave Light Shiny Black är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
Wave Light Silver från Racer är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Denna 18"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Wave Light Black Machined Face.