Racer har många snygga fälgar i sitt utbud och Cobra 16" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Racer Cobra har en fälgbredd på 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 100 mm och 4 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 60.1 mm. Cobra 16" är en snygg fälg för 1019 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 019 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Cobra |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Racer Cobra Satin Black Machined Face, 17"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
16"-fälg från Racer av modellen Cobra Satin Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Cobra Satin Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 25 mm.
17"-fälg från Racer av modellen Cobra Satin Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.