Denna 15"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1300 kronorsklassen. Fälgen heter Ice Silver och den tillverkas av Racer. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 4 hål för bultar.
Denna variant av Ice Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 38 mm. Centrumhålet på denna fälg är 63.4 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1241 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 241 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Ice Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Racer Ice Silver, 15"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Racer Ice Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 25.
Denna 15"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Ice Satin Black.
15"-fälg av modellen Ice Satin Black från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 25 mm.