Raptor Black Machined Face 16" är en snygg fälg som tillverkas av Racer. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Racer Raptor Black Machined Face fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 4/108).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 25 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Raptor Black Machined Face 16" är en snygg fälg för 1395 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 395 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Racer Raptor Black Machined Face, 17"-fälg, 7.5" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 25 mm.
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 15" med en bredd på 6.5" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 4/108.
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Raptor Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.