Med ett pris på 1709 kronor är Racer Raptor Black Machined Face ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Raptor Black Machined Face är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Raptor Black Machined Face 16" är en snygg fälg för 1709 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 709 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Raptor Black Machined Face från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Denna 16"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Raptor Black Machined Face.