Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Racer Raptor Shiny Black vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av Racer Raptor Shiny Black är 8". Racer Raptor Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna variant av Raptor Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Racer Raptor Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2019 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 019 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Raptor Shiny Black 17" från Racer med 7.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Raptor Shiny Black från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Raptor Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.