En snygg fälg på 18" från Racer. Denna modell har Racer valt att kalla för Cobra Satin Black Machined Face. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Racer Cobra Satin Black Machined Face har en bredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Racer Cobra Satin Black Machined Face för 2007 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 007 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Cobra Satin Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Racer Cobra Satin Black Machined Face, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
Racer Cobra Satin Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
18"-fälg från Racer av modellen Cobra Satin Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
16"-fälg från Racer av modellen Cobra Satin Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.