Raptor 17" är en snygg fälg som tillverkas av Racer. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Racer Raptor fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 66.5 mm stort navhål. Raptor 17" är en snygg fälg för 1767 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 767 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Racer Raptor Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 42.
Raptor Shiny Black 17" från Racer med 7.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Raptor Shiny Black från Racer. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Raptor Satin Black 17" från Racer med 7.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.