Cobra Satin Black Machined Face 16" är en snygg fälg som tillverkas av Racer. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Racer Cobra Satin Black Machined Face har en bredd på 7". Racer Cobra Satin Black Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av Cobra Satin Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Racer Cobra Satin Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1019 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 019 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Cobra Satin Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Cobra Satin Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 25 mm.
18"-fälg från Racer av modellen Cobra Satin Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
Cobra Satin Black Machined Face 18" från Racer med 8" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Racer Cobra Satin Black Machined Face, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.