Racer har många snygga fälgar i sitt utbud och EV01+ Matt Black 17" är inget undantag. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 73 mm stort navhål. EV01+ Matt Black 17" är en snygg fälg för 2011 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 011 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | EV01+ Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
Racer EV01+ Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 45.
Denna 19"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter EV01+ Titanium.
Fälg från Racer på 17" med modellnamnet EV01+ Matt Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 19"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter EV01+ Matt Black.