Racer Raptor Satin Black är en fälg på 17" från Racer. Bredden på denna fälg är 7.5". Racer Raptor Satin Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna variant av Raptor Satin Black har ett navhål/centrumhål som är 72.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Racer Raptor Satin Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1151 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 151 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor Satin Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Raptor Black Machined Face 17" från Racer med 7.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Raptor från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 17"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Raptor Black Machined Face.
Denna 17"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Raptor Black Machined Face.