Detta är en Racer-fälg av modellen Raptor. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna fälg är 8" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Racer Raptor är 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Raptor är 35 mm. Centrumhålet är 72.6 mm stort. BytHjul säljer idag Racer Raptor för 1907 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 907 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Raptor Satin Black 17" från Racer med 7.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Raptor Black Machined Face 17" från Racer med 7.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Raptor Black Machined Face från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Raptor Black Machined Face från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.