Med ett pris på 1540 kronor är Rial Astorga Diamond Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Rial Astorga Diamond Black är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65.1 mm stort. Astorga Diamond Black 17" är en snygg fälg för 1540 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 540 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Astorga Diamond Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Astorga Polar Silver 17" från Rial med 7" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
18"-fälg från Rial av modellen Astorga Diamond Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 42 mm.
Astorga Diamond Black 18" från Rial med 7.5" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Rial Astorga Diamond Black är 17" och har en bultcirkel på 5/108.