X10 Metal Grey 19" är en snygg fälg som tillverkas av Rial. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Rial X10 Metal Grey har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för X10 Metal Grey är 57 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.7 mm. BytHjul säljer idag Rial X10 Metal Grey för 1135 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 135 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X10 Metal Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 57 mm |
| Navhål | 66.7 mm |
Rial X10 Polar Silver, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 57 mm.
X10 Metal Grey 17" från Rial med 7" bredd och ET på 49 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från Rial på 17" med modellnamnet X10 Metal Grey. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
16"-fälg av modellen X10 Metal Grey från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 31 mm.