Med ett pris på 2323 kronor är Rial X10 Racing Black ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 43 mm. Denna variant av X10 Racing Black har ett navhål/centrumhål som är 66.7 mm stort. BytHjul säljer Rial X10 Racing Black 19" i sin webbshop för 2323 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 323 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X10 Racing Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.7 mm |
X10 Racing Black från Rial är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
X10 Racing Black från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/120.
X10 Racing Black från Rial är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
X10 Racing Black 17" från Rial med 7" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.