Med ett pris på 2523 kronor är Rial Kibo Diam Black Lip Pol ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Rial Kibo Diam Black Lip Pol. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2523 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 523 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Kibo Diam Black Lip Pol |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
18"-fälg från Rial av modellen Kibo Diam Black Lip Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 42 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Rial Kibo Diam Black Lip Pol är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
18"-fälg från Rial av modellen Kibo Diam Black Lip Pol. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 36 mm. Rial Kibo Metal Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.