En snygg fälg på 16" från Rial. Denna modell har Rial valt att kalla för Transporter 2 Diamond Black. Denna fälg är 6.5" bred. Rial Transporter 2 Diamond Black fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 6/130).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 54 mm. Denna variant av Transporter 2 Diamond Black har ett navhål/centrumhål som är 84.1 mm stort. En uppsättning Rial Transporter 2 Diamond Black kan bli din för endast 2571 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 571 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Transporter 2 Diamond Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
18"-fälg av modellen Transporter 2 Diamond Black från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 47 mm.
Transporter 2 Diamond Black från Rial. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Rial Transporter 2 Diamond Black Pol är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
Brock RC35 Black Full Polish, 16"-fälg, 6.5" bredd, 6/130 bultcirkel och ET på 54 mm.