R71 Platinum Silver 21" är en snygg fälg som tillverkas av Ronal. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Ronal R71 Platinum Silver har en bredd på 9.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 33 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Ronal R71 Platinum Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6116 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 116 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Ronal |
|---|---|
| Modell | R71 Platinum Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
21"-fälg av modellen R71 Platinum Silver från Ronal. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 37 mm.
R71 Platinum Silver 21" från Ronal med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
R71 Platinum Silver från Ronal är en fälg på 21" med en bredd på 10.5" och ET 64 mm. Bultcirkeln är 5/130.
R71 Platinum Silver från Ronal. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 20 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.