R55 SUV Matt Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av Ronal. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Ronal R55 SUV Matt Black har en fälgbredd på 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 82 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om Ronal R55 SUV Matt Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 903 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Ronal |
|---|---|
| Modell | R55 SUV Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 82 mm |
Fälg från Ronal på 19" med modellnamnet R55 SUV Matt Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
Denna 19"-fälg från Ronal har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter R55 SUV Crystal Silver.
R55 SUV Matt Black front cut 19" från Ronal med 9" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg från Ronal av modellen R55 SUV Matt Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 55 mm.