Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2700 kronorsklassen. Fälgen heter Terra White Blue Lettering och den tillverkas av Sparco. Denna fälg är 7" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Sparco Terra White Blue Lettering är 4/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 30 mm. Navhålet på Sparco Terra White Blue Lettering är 63.3 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Sparco Terra White Blue Lettering 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 689 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Terra White Blue Lettering |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
16"-fälg från Sparco av modellen Terra White Blue Lettering. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 37 mm.
Sparco Terra White Blue Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.
Sparco Terra White Blue Lettering, 16"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Sparco Sparco Gravel Bronze, 17"-fälg, 8" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 45 mm.