Detta är en Sparco-fälg av modellen Sparco Gravel Bronze. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Sparco Sparco Gravel Bronze har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
Inpressningsdjupet för Sparco Sparco Gravel Bronze är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3772 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 772 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Sparco Gravel Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Sparco Gravel Bronze 17" från Sparco med 8" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Sparco Sparco Gravel Bronze är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Sparco Sparco Gravel Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Fälg från Sparco på 17" med modellnamnet Sparco Gravel Matt Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.