En snygg fälg på 18" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Atlanta Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Atlanta Black 18" är en snygg fälg för 3019 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 019 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Atlanta Graphite matt polished 19" från AEZ med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Atlanta Black 20" från AEZ med 9" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
20"-fälg från AEZ av modellen Atlanta Titan. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 42 mm.
AEZ Atlanta Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 30.