Om du letar efter bra 19"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.4 mm stort. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 4856 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 48 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/108.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.