AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Atlanta Graphite matt polished 19" är inget undantag. AEZ Atlanta Graphite matt polished har en fälgbredd som är 8". AEZ Atlanta Graphite matt polished har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3732 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 732 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Graphite matt polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
AEZ Atlanta Graphite matt polished, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
Atlanta Graphite matt polished från AEZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Atlanta Graphite matt polished från AEZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Atlanta Graphite matt polished 17" från AEZ med 7.5" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.