AEZ Atlanta Graphite matt polished är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 64.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. AEZ Atlanta Graphite matt polished kan du köpa från BytHjul för endast 4250 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 250 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Graphite matt polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Atlanta Graphite matt polished från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg av modellen Atlanta Graphite matt polished från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
AEZ Atlanta Graphite matt polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Atlanta Graphite matt polished är 20" och har en bultcirkel på 5/112.