Detta är en AEZ-fälg av modellen Leipzig Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Bredden på denna fälg är 10.5". AEZ Leipzig Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgens ET-mått är 20 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Leipzig Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6121 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 121 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Leipzig Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från AEZ på 21" med modellnamnet Leipzig Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 50 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Leipzig Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Leipzig Dark 21" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Leipzig Black Polished från AEZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.