Om du letar efter bra 20"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 24 mm. AEZ Seattle Dark har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Seattle Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5213 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 24 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 24 mm. Modellen heter Seattle Shine.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 24.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 24 mm.
Seattle Shine 20" från AEZ med 9" bredd och ET på 24 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.