AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Seattle Dark 19" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 4856 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Seattle Dark 19" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Seattle Dark.
AEZ Seattle Shine, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Seattle Dark 19" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.