AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Seattle Dark 20" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgens ET-mått är 51 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Seattle Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 650 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Seattle Shine.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 24 mm.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Seattle Dark.