Med ett pris på 5080 kronor är AEZ Seattle Dark ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 8.5". AEZ Seattle Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Glöm inte kolla att ET 24 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. En uppsättning AEZ Seattle Dark kan bli din för endast 5080 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 080 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 24 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 24 mm. Modellen heter Seattle Shine.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 24 mm. Modellen heter Seattle Dark.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 24 mm.
Seattle Shine 20" från AEZ med 9" bredd och ET på 24 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.