Denna 20"-fälg från AEZ har modellnamnet Seattle Dark. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 9". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 24 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Seattle Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 24 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine 20" från AEZ med 9" bredd och ET på 24 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Seattle Dark 20" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 24 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 24 mm.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 24 mm. Modellen heter Seattle Shine.