AEZ Leipzig Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Leipzig Black har en bredd på 9.5". AEZ Leipzig Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna variant av Leipzig Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 25 mm. Navhålet på AEZ Leipzig Black är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag AEZ Leipzig Black för 6115 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 115 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Leipzig Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Leipzig Black 21" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
AEZ Leipzig Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 37.
Fälg från AEZ på 21" med modellnamnet Leipzig Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 50 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Leipzig Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.