Toronto Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Toronto Black har en fälgbredd på 8.5". AEZ Toronto Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57 mm. Toronto Black 20" är en snygg fälg för 4437 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 437 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
20"-fälg från AEZ av modellen Toronto Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
AEZ Toronto Black, 20"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 47 mm.
Toronto Black från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. AEZ Toronto Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.