AEZ Atlanta Titan är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Atlanta Titan har en bredd på 9". AEZ Atlanta Titan fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Atlanta Titan 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 250 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Titan |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Atlanta Black 20" från AEZ med 9" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från AEZ på 18" med modellnamnet Atlanta Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 42 mm.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Atlanta Black.
Atlanta Black från AEZ är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.