AEZ Porto Black matt är en fälg på 20" från AEZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 30 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. AEZ Porto Black matt kan du köpa från BytHjul för endast 4343 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 343 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Porto Black matt |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Porto Black matt från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
AEZ Porto Black matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
AEZ Porto Black matt, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
AEZ Porto Black matt, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.