Denna 18"-fälg från AEZ har modellnamnet Porto Black matt. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Porto Black matt har en bredd på 8". AEZ Porto Black matt har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgens ET-mått är 30 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. Porto Black matt 18" är en snygg fälg för 3347 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 347 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Porto Black matt |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Porto Gunmetal polished 18" från AEZ med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
AEZ Porto Black matt, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
Porto Black matt 20" från AEZ med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
AEZ Porto Gunmetal polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 30.