AEZ Havanna Dark är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. Bredden på denna fälg är 10.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. En uppsättning AEZ Havanna Dark kan bli din för endast 5495 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 495 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg från AEZ av modellen Havanna Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 43 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. AEZ Havanna Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Havanna Dark från AEZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 20 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 21"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Havanna Dark.