AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Leipzig Dark 20" är inget undantag. Fälgens bredd är 9". AEZ Leipzig Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Leipzig Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5854 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 854 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Leipzig Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg av modellen Leipzig Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 33 mm.
Leipzig Black 20" från AEZ med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
AEZ Leipzig Dark, 20"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 44 mm.
Leipzig Black från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.