Med ett pris på 3741 kronor är AEZ Toronto Black ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av AEZ Toronto Black är 10". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Toronto Black är 46 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Toronto Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3741 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 741 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 66 mm |
AEZ Toronto Dark, 19"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Toronto Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 10" och ET-måttet är 45 mm.
AEZ Toronto Black, 19"-fälg, 10" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 47 mm.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. AEZ Toronto Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/130.