Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5400 kronorsklassen. Fälgen heter Havanna Grey och den tillverkas av AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Havanna Grey är 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 26 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag AEZ Havanna Grey för 5342 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 342 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Grey |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg av modellen Havanna Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 26 mm.
Havanna Grey från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 26 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Havanna Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 26 mm.
AEZ Havanna Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 36.