Havanna Dark 21" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Bredden på denna fälg är 9". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 26 mm. AEZ Havanna Dark har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Havanna Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5495 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 495 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Havanna Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 26.
AEZ Havanna Dark, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 26 mm.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 26 mm. Modellen heter Havanna Dark.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Havanna Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 26 mm.