Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4900 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Shine och den tillverkas av AEZ. AEZ Seattle Shine har en fälgbredd som är 10.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Seattle Shine kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. Seattle Shine 20" är en snygg fälg för 4878 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 878 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Shine |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine 20" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.
AEZ Seattle Shine, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 64 mm.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
AEZ Seattle Shine, 22"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.