Om du letar efter bra 20"-fälgar kan AEZ Seattle Shine vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10.5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 132 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 28 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5170 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 170 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Shine |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 132 |
| Bultcirkel | 5/132 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 132 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 28.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 132 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 28.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter Seattle Shine.