En snygg fälg på 22" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Shine. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 31 mm. Denna variant av Seattle Shine har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 7246 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 246 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Shine |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 42.
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 37.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
AEZ Seattle Shine, 22"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.