En snygg fälg på 21" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Havanna Dark. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Havanna Dark är 42 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. Havanna Dark 21" är en snygg fälg för 5793 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 793 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. AEZ Havanna Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
21"-fälg av modellen Havanna Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 37 mm.
21"-fälg från AEZ av modellen Havanna Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 47 mm.
Havanna Dark från AEZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 20 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.