AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Toronto Dark 20" är inget undantag. Fälgens bredd är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 34 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Toronto Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4722 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 722 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 66 mm |
AEZ Toronto Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 34.
20"-fälg från AEZ av modellen Toronto Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 34 mm.
AEZ Toronto Black, 20"-fälg, 9" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 34 mm.
20"-fälg från AEZ av modellen Toronto Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 42 mm.