Med ett pris på 4502 kronor är AEZ Seattle Shine ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. AEZ Seattle Shine har en fälgbredd som är 9". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 58 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. BytHjul säljer idag AEZ Seattle Shine för 4502 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 502 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Shine |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 58 mm.
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 58 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
AEZ Seattle Shine, 19"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.