Denna 20"-fälg från AEZ har modellnamnet Toronto Dark. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Toronto Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4722 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 722 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66 mm |
20"-fälg från AEZ av modellen Toronto Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
Toronto Dark 20" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. AEZ Toronto Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Toronto Black från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.