Seattle Dark 19" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 29 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Seattle Dark 19" är en snygg fälg för 4848 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 29 mm.
Toronto Dark från AEZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 29 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
AEZ Havanna Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 29.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.